Bror Marklund skulptur

635757

BROR MARKLUND (1907-1977): Sittande pojke, monogramsignerad B.M.och daterad 1936, numrerad 2/3, gjutarmärkt Rosengren Limhamn, brons, höjd ca 60 cm, ca 50x34 cm

Konst, Skulpturer

Bror Marklund skulptur

Budhistorik (17 bud)
4841405
17 000
4839738
16 500
4839702
16 000
4827508
15 500
4839699
15 000

Slutpris SEK:
17 000
1 669 EUR, 1 853 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.