Spegellampetter 2 st

635644

SPEGELLAMPETTER, 2 st, gustavianskt stockholmsarbete resp gustaviansk stil, en signerad CGF Carl Gustaf Fyrwald (spegelfabrikör i Stockholm 1776-1825/32), skuren dekor, förgyllda, för 2 ljus vardera, ljushållar i mässing, 58x30 cm

Senare förgyllning, ljusaramar samt glas

Speglar

Rum 3

Spegellampetter 2 st

Budhistorik (14 bud)
4830895
11 500
4830600
10 500
4830597
9 800
4823265
7 800
4814915
6 600

Slutpris SEK:
11 500
1 110 EUR, 1 260 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.