Räfsa 1800-tal

635407

RÄFSA, 1800-talets första hälft, fästmansgåva, enligt uppgift Roslagen, polykromt bemålad, skuren dekor, längd 192 cm

Slitage och skador

Diverse, Allmoge

Rum 7

Räfsa 1800-tal

Budhistorik (19 bud)
4813802
4811971
1 400
4808722
1 300
4811967
4808722

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.