634757

LILLEMOR MANNERHEIM, "Toreador", Gefle Porslinsfabrik 1950-tal, 1950-tal, 4 delar, bestående av 2 fat samt. 2 vaser, samtliga svartglaserat stengods med röd dekor, stämplade undertill, vasernas höjd ca 8-11 cm, fatens längd ca 16-26 cm

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat

Budhistorik (6 bud)
4824876
550
4826550
500
4824876
450
4821018
4815042

Slutpris SEK:
550
54 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.