Dalahäst

634682

HÄST, Dalarna, 1900-talets första hälft, sk blåbening, vitmålad med polykrom dekor, höjd ca 17 cm

Öron med avslag, lagning

Diverse, Allmoge

Dalahäst

Budhistorik (6 bud)
4847209
2 400
4844241
4844240
4831400
4831398

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.