Kandelabrar Italien

634423

KANDELABRAR, 1 par, silver, empirestil, 1900-talets mitt, Italien, för fem ljus vardera, akantusbladornerade ljusarmar, kannelerade skaft på kvadratisk fot, palmett dekor, höjd ca 48 cm, vikt ca 4 127 g

Bruksslitage, ställvis anlöpning

Silver, Silverljusstakar, Selected

Kandelabrar Italien

Budhistorik (14 bud)
4834294
19 500
4831562
19 000
4834293
18 500
4831562
18 000
4834291
17 500

Slutpris SEK:
19 500
1 882 EUR, 2 137 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.