Tore Strindberg skulptur Vasateatern

631260

TORE STRINDBERG (1882-1968): Manshuvud, gips, signerad Tore Strindberg 1916, höjd ca 45 cm

PROVENIENS: Vasateatern Stockholm

Slitage, mindre skador

Konst, Skulpturer, Tema

Rum 2

Budhistorik (25 bud)
4826495
4826497
4826495
1 700
4826480
1 600
4826494
1 600

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.