Ovalis av Tapio Wirkkala

630574

TAPIO WIRKKALA, konstglas, "Ovalis" signerad Tapio Wirkkala, Iittala 3036, rubinrött glas, längd 16 cm, höjd 16 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Glas, Konstglas, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Ovalis av Tapio Wirkkala

Budhistorik (10 bud)
Bud EUR
4824114
320
4824117
4824114
280
4824096
260
4822485
240

Slutpris EUR:
320
3 178 SEK, 364 USD
Utropspris EUR:
300-400