Skål av Timo Sarpaneva

629190

TIMO SARPANEVA, skål, signerad Timo Sarpaneva, Iittala 1960-talets slut, klart glas med lila kant, diameter 14 cm, höjd 10 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Skål av Timo Sarpaneva

Budhistorik (2 bud)

Bud EUR
4823903
4799660
120

Slutpris EUR:
3 109 SEK, 341 USD
Utropspris EUR:
400-500