Tapio Wirkkala vas modell 3585

627986

TAPIO WIRKKALA, vas, modell 3585, signerad Tapio Wirkkala Iittala-56, i halvform formad flerfärgad kristall, slipad, höjd 27,8 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Litet kantnagg

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (16 bud)
Bud EUR
4823961
640
4823972
620
4823961
600
4823971
580
4823961
560

Slutpris EUR:
640
6 356 SEK, 727 USD
Utropspris EUR:
600-800