Vas modell 3581 av Tapio Wirkkala

627900

TAPIO WIRKKALA, vas, model 3581, signerad Tapio Wirkkala Iittala -56, i halvform formad klar kristall, slipad och polerad, höjd 22 cm, bredd 8,5 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Glas, Vaser, skålar, fat, Design

Södra kajen 14, Helsingfors

Budhistorik (31 bud)
Bud EUR
4822654
4823949
2 900
4822654
2 800
4823944
2 700
4822654
2 600

Slutpris EUR:
31 088 SEK, 3 407 USD
Utropspris EUR:
1 200-1 500