Reino Hietanen oljemålning

626904

REINO HIETANEN (1932-2014) "Natten faller", signerad samt daterad 1985, olja på duk, 179x198,5 cm

Utställningar: Sara Hildéns konstmuseum 16.3-4.5 1986; Kervo konstmuseum 8.11-16.12 1992; Lahtis konstmuseum 19.10-2002- 6.1 2003

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Södra kajen 14, Helsingfors

Reino Hietanen oljemålning

Budhistorik (4 bud)

Bud EUR
4823974
4823925
1 150
4823315
4807676

Slutpris EUR:
11 917 SEK, 1 363 USD
Utropspris EUR:
6 000-8 000