Gösta Diehl oljemålning

624061

GÖSTA DIEHL (1899-1964) "Spindelnät", signerad samt daterad 1955, olja på duk, 81x100 cm

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

färgbortfall

Södra kajen 14, Helsingfors

Gösta Diehl oljemålning

Budhistorik (17 bud)
Bud EUR
4822660
13 000
4823984
12 000
4822660
11 000
4823958
10 000
4822660
9 200

Slutpris EUR:
13 000
134 715 SEK, 14 765 USD
Utropspris EUR:
3 000-4 000