Rustning 1800-tal

Föregående | Översikt | Nästa

626737

RUSTNING, 1800-tal, sannolikt Tyskland, med sluten hjälm av sk kyrassiärtyp, delvis med smedstämplar, på stativ, total höjd ca 204 cm

Sockel med torrspirckor, läderdelar med skador. Hjälm ej ursprungligen tillhörande.

Vapen/Medaljer

Rum 20

626737 - Rustning 1800-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Rustning 1800-tal

Budhistorik (15 bud)
4753498
18 500
4746388
18 000
4753496
17 500
4746388
17 000
4744625
16 500

7 timmar 12 minuter kvar
Avslutas 2019-03-22
16:06   (17:06 )
AKTUELLT BUD SEK:
18 500
1 863 EUR, 2 116 USD
Utropspris SEK:
20 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.