Irma Stern akvarell

625169

IRMA STERN (Sydafrika, 1894-1966): Sittande kvinna, signerad och daterad Irma Stern 1942, akvarell på papper, ca 21x15 cm

PROVENIENS: Privat samling, Lund

Drottninggatan 36, Malmö

Irma Stern akvarell

Budhistorik (13 bud)
4745652
34 000
4745095
33 000
4745649
33 000
4745095
32 000
4745094
31 000

Slutpris SEK:
34 000
3 281 EUR, 3 726 USD
Utropspris SEK:
40 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.