Lena Cronqvist litografier

624895

LENA CRONQVIST (född 1938), Ett drömspel, portfölj med 30 färglitografier, 1989, signerade och numrerade Lena Cronqvist 86/170, bladstorlek 72x52,5 cm, text av August Strindberg, förord av Göran Tunström. Publicerad av Edouard Weiss, Paris och Öivind Johansen, Oslo

Fem stycken litografier av de 30 medföljer monterade i ram med glas

Portförljen med några fläckar och smärre slitage

Lena Cronqvist litografier

Budhistorik (6 bud)
4732622
15 000
4726865
11 500
4726861
10 000
4721479
8 400
4719298
3 200

Slutpris SEK:
15 000
1 448 EUR, 1 644 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.