Erik Fankki kniv

624489

ERIK FANKKI (Kaitum, född 1968), kniv, samearbete, fäste i björk och graverat renhorn, slida i graverat renhorn samt. renskinn, monogramsignerad och daterad EF 1993, längd 22 cm

Hornet gulnat, spricka i fästet

Etnografica, Vapen/Medaljer

Erik Fankki kniv

Budhistorik (4 bud)

4717229
2 400
4710783
4710065
4709930
1 300

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.