Byrå Löfmark

624078

BYRÅ, Löfmark, gustaviansk stil, 1916, stenskiva, rik intarsiadekor med motiv av fruktkorg och fåglar, kostsidor med vasakärven, dekorbeslag i mässing, brännmärkt "LÖFMARK STM 1916", höjd 94, 93x55 cm

Fanerskador, nyckel saknas, nyckelbeslag skadat

Ändringar/tillägg
Löst beslag hämtas i utlämningen (tillägg 15/3)

Möbler, Skåp, byråer

Rum 4

Byrå Löfmark

Budhistorik (21 bud)
4731588
8 000
4732784
8 000
4731588
7 800
4732783
7 600
4731588
7 400

Slutpris SEK:
8 000
772 EUR, 877 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.