Soffa, empire

623692

SOFFA, empire, 1800-talets första hälft, stomme med mahognyfanér, benavslut i form av förgyllda lejontassar, inläggningar i andra träslag, längd ca 200 cm

slitage, ben med förstärkningar

Möbler, Soffor

Makadamgatan 11, Helsingborg

Soffa, empire

Budhistorik (22 bud)
4742627
4721075
4730529
1 900
4721075
1 800
4730528
1 700

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.