Lucio Fontana Blandteknik

623512

LUCIO FONTANA (Italien 1899-1968); "Concetto spaziale", blandteknik (färgakvatint, täckvitt, handgjorda revor), 1968, signerad Fontana, numrerad 42/80, 32 x 37 cm

något vågigt blad

Ändringar/tillägg
gulnade kanter, ett hörn skadat/kortat, smärre fläckar på papper

Makadamgatan 11, Helsingborg

Lucio Fontana Blandteknik

Budhistorik (3 bud)

4709884
20 000
4709882
15 000
4709881
10 000

Slutpris SEK:
20 000
2 014 EUR, 2 288 USD
Utropspris SEK:
35 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.