Karott Kina 1900-tal

622761

KAROTT, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, famille jaune, dekor av kejsardrakar med den brinnande pärlan bland moln i emaljfärger, järnoxid samt guld, botten med fyra karaktärers märke, diameter ca 23-25 cm

Slitage, locket med spricka

Orientaliskt, Porslin

Karott Kina 1900-tal

Budhistorik

2019-03-15 kl 10:42
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.