Fåtölj Seventy 10 year limited edition 043/100

622254

JONAS IHREBORN, fåtölj, "Seventy 10 Year Limited Edition 2008-2018" upplaga om 100 st, varav denna numrerad 043/100, stomme i rostfärgad metall, kvadrat underrede, naturfärgat kanvastyg i rygg och sits, löstagbara plymåer, ryggplymå med fyllning av fjäder/polyeter, sittplymån med inbyggda resårfjädrar, klädsel i obehandlat naturfärgat läder, etikettmärkt, sitthöjd ca 45, bredd 66, djup 88 cm

Medföljer Folder, signerad Jonas Ihreborn

Obefintligt slitage, framstår som oanvänd

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 2

Budhistorik (12 bud)
4745944
10 000
4745943
9 600
4745942
9 200
4743119
9 000
4738220
8 000

Slutpris SEK:
10 000
965 EUR, 1 096 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.