Inger Ekdahl oljemålning

621225

INGER EKDAHL (1922-2013): "Skogsinteriör", signerad Inger Ekdahl / 52, olja på duk, ca 33x41 cm;

Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer

Konst, Modernt måleri, Tema

Nybrogatan 32, Stockholm

Inger Ekdahl oljemålning

Budhistorik (18 bud)
4763424
16 000
4763422
15 500
4763420
15 000
4763419
14 500
4763417
14 000

Slutpris SEK:
16 000
1 544 EUR, 1 754 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.