Esther Kjerner oljemålning 1941

Föregående | Översikt | Nästa

619888

ESTHER KJERNER (1873-1952): Stilleben med terrin och frukter, signerad och daterad E Kjerner 1941, olja på pannå, 46,5x56 cm

PROVENIENS
Gösta Stenmans samling

Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer

Ulf Hallius samling

Konst, Äldre måleri

Nybrogatan 32, Stockholm

619888 - Esther Kjerner oljemålning 1941
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (2 bud)

4745729
2019-03-19 15:32:16
10 000
4733958
2019-03-15 13:26:53

3 dagar kvar
Avslutas 2019-03-25
19:16   (20:16 )
AKTUELLT BUD SEK:
10 000
1 007 EUR, 1 144 USD
Utropspris SEK:
25 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.