Anna Gardell-Ericson akvarell

618340

ANNA GARDELL-ERICSON (1853-1939): Sommar på Marstrand, signerad Anna Gardell Ericson, akvarell, 44x28 cm

Ingår i tema-auktionen Kvinnliga konstnärer

Konst, Äldre måleri

Anna Gardell-Ericson akvarell

Budhistorik (15 bud)
4763105
19 000
4763067
18 000
4763026
17 500
4761317
13 500
4750149
12 500

Slutpris SEK:
19 000
1 834 EUR, 2 082 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.