Oljekanna

615372

OLJEKANNA i glas, 1800-tal, Grand Tour souvenir, efter antik Romersk förlaga, opalinglas innefattad i förgylld brons, Glaset med miniatyrdekor, marmor och brons. Höjd ca 17 cm.

Diverse, Glas, Vaser, skålar, fat

Oljekanna

Budhistorik (7 bud)
4649649
4649648
1 400
4649647
1 300
4647915
4647660

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.