Ljusstakar brons

615349

LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets första hälft, empire, Frankrike, delvis patinerad och förgylld brons, kanneleratede skaft, lösa ljusmanschetter, fot med dekor av bl a lyror, höjd ca 30 cm

Ej ursprungligen tillhörande ljusmanschetter av samma ålder

Diverse, Belysning, Metall

Monter 14

Ljusstakar brons

Budhistorik (14 bud)
4648043
8 000
4648041
7 800
4647938
7 600
4647745
7 400
4647215
7 200

Slutpris SEK:
8 000
772 EUR, 877 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.