Glas 1700- och 1800-tal

615238

GLAS, 5 st, 1700 och 1800-tal, 2 bägare, räfflade nertill samt med slipad dekor upptill, gustavianska 1700/1800-tal, 1 tumlare, slipad dekor, 2 vinglas, 1800-talets slut, höjd mellan ca 6,5-16,5 cm

Bägarna med kantnagg, likaså vinglasen, bruks och åldersrelaterat slitage

Glas, Övrigt glas

Glas 1700- och 1800-tal

Budhistorik (3 bud)

4647633
500
4647196
4630604

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.