Såssnipa Kina 1700-tal

615164

SÅSSNIPA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av pion i emaljfärger och järnoxid, längd ca 24 cm

Proveniens: Ett gammalt, orört samlarhem från Ångermanland

Sliatge

Orientaliskt, Porslin

Såssnipa Kina 1700-tal

Budhistorik (9 bud)
4646340
850
4646136
4626702
750
4646133
700
4626702
650

Slutpris SEK:
850
82 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.