Servisdelar 7 st Kina 1700-tal

615158

SERVISDELAR, 7 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, 4 tallrikar, 3 uppläggningsfat, dekor av flodlandskap och blommor, stora fatets längd ca 37 cm

Smärre nagg, spricka på en tallrik

Orientaliskt, Porslin

Monter 14

Budhistorik (20 bud)
4649639
4 200
4648976
4648976
3 400
4648280
3 200
4646946

Slutpris SEK:
4 200
423 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.