Skålar Kina 1900-tal

615156

SKÅLAR, 2 st., porslin, Kina, 1900-tal, dekor av stiliserad lotus i underglasyrblått, järnoxid samt guld, botten med sigill- och sex karaktärers märke, diameter ca 10 cm

Smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Skålar Kina 1900-tal

Budhistorik (15 bud)
4645061
1 700
4646085
1 600
4645061
4646080
1 400
4645061
1 300

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.