Skålfat Kina 1900-tal

Föregående | Översikt | Nästa

615141

SKÅLFAT, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av kejsardrakar med den brinnande pärlan i emajfärger och järnoxid, rut- samt vågbård i underglasyrblått, botten med Guangxus sex karaktärers märke, diameter ca 24 cm

Nagg, spricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 17

615141 - Skålfat Kina 1900-tal
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Skålfat Kina 1900-tal

Budhistorik (22 bud)
4650874
2 400
4648203
4650872
4648203
1 600
4650870

15 timmar 43 minuter kvar
Avslutas 2019-02-18
10:44   (11:44 )
AKTUELLT BUD SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.