Skål samt penselvas Kina

615126

SKÅL, PENSELVAS, 2 dlr., porslin, Kina, 1900-tal, polykrom dekor i emaljfärger, järnoxid samt sepia, botten med märke, höjd 6-12 cm, fatets längd ca 22 cm

Slitage

Orientaliskt, Porslin

Skål samt penselvas Kina

Budhistorik (7 bud)
4650854
550
4643848
500
4635457
450
4639924
450
4635457

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.