Skål med lock Kina

Föregående | Översikt | Nästa

615055

SKÅL MED LOCK, porslin, Kina, Guangxu (1875-1908), dekor av figurer och fjäril vid frukträd i emaljfärg, järnoxid samt sepia, botten med märke, diameter ca 27, höjd 17 cm

Fotringen med nagg, slitage, tillverkningssdefekter

Orientaliskt, Porslin

615055 - Skål med lock Kina
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Skål med lock Kina

Budhistorik (10 bud)
4651133
4651535
4651133
1 900
4651534
1 800
4651133
1 700

15 timmar 28 minuter kvar
Avslutas 2019-02-18
10:04   (11:04 )
AKTUELLT BUD SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.