Tekanna Kina

614615

TEKANNA, porslin, Kina, 1800-talets slut, globulär form, dekor av pion i emaljfärger och guld, dubbel metallhänkel, botten med sigillmärke, höjd ca 10 cm

Nagg/avslag på hänkelfattningen

Orientaliskt, Porslin

Tekanna Kina

Budhistorik (2 bud)

4644789
4624210

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.