Bodhisattva brons Sinotibetansk

614603

BODHISATTVA, förgylld brons, Sinotibetansk, 1900-tal, med inläggningar, höjd ca 22 cm

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 9

Budhistorik (8 bud)
4645869
4632107
3 800
4632106
3 200
4632105
2 600
4632026

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.