JAEGER-LECOULTRE, Atmos, bordsur

614601

JAEGER-LECOULTRE, Atmos, bordsur, 1960/70-tal, temperaturväxlingsdrivet verk av förgylld mässing, fodral med glasade sidor, höjd 23,5, 21,5x16,5 cm, originaletui samt konsol medföljer 1960/70-tal, temperaturväxlingsdrivet verk av förgylld mässing, fodral med glasade sidor och dekor i form av fågel och växter, , höjd ca 22 cm, fundamentet ca 15x13,

Klockor/Ur, Bordsur

Budhistorik (35 bud)
4654676
23 000
4652707
22 000
4647613
21 000
4652702
21 000
4647613
20 000

Slutpris SEK:
23 000
2 220 EUR, 2 521 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.