Fat Japan Imari

614583

FAT, porslin, Japan, 1900-talets första hälft, Imari, dekor av reserver med blommor och fåglar i emaljfärger, underglasyrblått, järnoxid samt guld, längd ca 40 cm

Smärre slitage, fotringen med mindre nagg

Orientaliskt, Porslin

Rum 7

Fat Japan Imari

Budhistorik (7 bud)
4646414
550
4646402
500
4646328
450
4646401
450
4646328

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.