Permona-Smide Ateljé Armband

614522

PERMONA -SMIDE ATELJÉ, armband, Helsingborg, 1978, genombruten modell med strukturerad yta, integrerat kistlås med dubbla säkerhetsöglor, signerad Permona-Smide Handarbete, rödguld, 18K, bredd ca 25 mm, längd ca 19 cm, vikt ca 59.7 gr

Lätt slitage.

Guld/Smycken, Armband, Selected

Permona-Smide Ateljé Armband

Budhistorik (7 bud)
4635585
14 000
4645995
13 500
4635585
12 500
4633018
11 500
4631686
11 000

Slutpris SEK:
14 000
1 351 EUR, 1 534 USD
Utropspris SEK:
16 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.