Le Courbusier ''LC7'' snurrfåtölj

614506

LE COURBUSIER, "LC7" snurrfåtölj, modellen formgiven 1928, Cassina, lackat stål med ljusbrunt skinnklädsel, märkt Cassina LC7 No 20546, sitthöjd ca 49 cm

Bruksslitage, märken, repor

Möbler, Stolar, Design

Budhistorik (27 bud)
4642441
6 800
4625398
6 600
4642440
6 400
4625398
6 200
4642438
6 000

Slutpris SEK:
6 800
685 EUR, 778 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.