Pablo Picasso

614499

PABLO PICASSO, 1900-talets slut, hälft, figurin, Goebel, Tyskland, föreställande kvinna i rött och blått, monterad på sockel, brickmärkt undertill, höjd ca 25 cm

Mindre färgbortfall, smärre slitage

Keramik/Porslin

Pablo Picasso

Budhistorik (19 bud)
4644287
3 200
4644381
4644287
2 800
4643691
2 600
4643450
2 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.