Matservis Rosenthal

614484

MATSERVIS, 50 dlr, porslin, Rosenthal, bestående av: 11 mattallrikar (diam 25,5 cm), 11 djupa tallrikar (diam 25 cm), 12 efterrättstallrikar (diam 21,5 cm), 5 assietter ( diam 17 cm), serveringsskål (längd 24 cm), 2 djupa serveringsfat (längd 24 cm), 5 serveringsfat (längd 28-37,5 cm), soppterrin (längd 39 cm), såssnipa (längd 22 cm), kanna (höjd 16 cm)

Smärre slitage, en djup tallrik med nagg och tre serveringsfat med nagg

Keramik/Porslin

Makadamgatan 11, Helsingborg

Matservis Rosenthal

Budhistorik (7 bud)
4641860
600
4644280
550
4641860
500
4644279
450
4641860

Slutpris SEK:
600
58 EUR, 66 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.