Penselvas Kina 1900-tal

614399

PENSELVAS, porslin, Kina, 1900-talets mitt, cylinderformad, dekor av figurscen i emaljfärger, järnoxid samt sepia, kalligrafi, botten med sigillmärke, höjd ca 28 cm

Smärre slitage

Orientaliskt, Porslin

Rum 7

Penselvas Kina 1900-tal

Budhistorik (4 bud)

4647532
500
4646362
450
4646362
4641970

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.