Carl-Harry Stålhane skulptur

614335

CARL HARRY STÅLHANE, skulptur, Rörstrand, målad dekor i svart mot vit fond, signerad R CHS Sweden, höjd 21 cm

Proveniens: Leif Persson

något krackelerad glasyr

Keramik/Porslin, Design

Geijersgatan 14, Göteborg

Carl-Harry Stålhane skulptur

Budhistorik (18 bud)
4640788
10 000
4640801
10 000
4640788
9 800
4640790
9 600
4640788
9 400

Slutpris SEK:
10 000
1 007 EUR, 1 144 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 287 kr.