Buddha brons Sinotibetansk

614319

BUDDHA, förgylld brons, Sinotibetansk, 1800-tal, höjd ca 13 cm

Smärre slitage, avslag av ett dekorelement på baksidan

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 9

Buddha brons Sinotibetansk

Budhistorik (11 bud)
4629277
2 600
4643852
2 600
4629277
2 400
4629271
4629267

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.