Resekoffert Hartmann

614282

HARTMANN, resekoffert, USA, 1900-talets första hälft, etikettmärkning "Svenska Amerika Linien", handtag märkt 32 7107 4, skyltmärkt Hartmann Tourobe, höjd ca 53, 23x82 cm

Nyckel saknas, brukslitage, ytskador

Diverse

Rum 9

Resekoffert Hartmann

Budhistorik (5 bud)
4641125
600
4638877
550
4636258
500
4636258
4624845

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.