Carl Larsson akvarell på solfjäder

614248

CARL LARSSON (1853-1919): Herre med blombukett, akvarell på solfjäder, solfjädern i silke samt elfenben, monogramsignerad samd daterad CL 1895, fjäderns mått ca 29x56 cm

Solfjädern med smärre slitage

Konst, Äldre måleri, Selected

Budhistorik (11 bud)
4632239
20 000
4641349
19 500
4632239
19 000
4641347
18 500
4632239
18 000

Slutpris SEK:
20 000
2 014 EUR, 2 288 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.