Stop Kina 1700-tal Mandarinporslin

614214

STOP, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), mandarinporslin, cylinderformad, dekor av kartuscher med figurscen samt blommor i underglasyrblått, emaljfärger, järnoxid och sepia, höjd ca 10 cm

Mynning samt fotring med lagningar/retuscher

Orientaliskt, Porslin

Monter 10

Budhistorik (25 bud)
4646961
3 400
4646968
3 400
4646961
3 200
4646955
4646959

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.