Ljusstakar 1800-tal

614171

LJUSSTAKAR, tenn, 1 par, Sven Ekström, Norrköping, balusterformade skaft, signerade i foten i reliefbård S. Ekström Norrköping 1847, höjd 13 cm

Manschetterna och socklarna är böjda, bruks och åldersrelaterat slitage

Metall

Ljusstakar 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

4637889
450
4638226
4637889
4634304

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.