Sven Palmqvist vas

614151

SVEN PALMQVIST, vas, Orrefors, "Kraka", dekor av nätmönster i blått med små luftbubblor, signerad ORREFORS Kraka Nr 322 Sven Palmqvist, höjd ca 32 cm

Smärre repor förekommer

Glas, Vaser, skålar, fat

Monter 13

Sven Palmqvist vas

Budhistorik (6 bud)
4646015
4638082
1 400
4638080
1 300
4638079
4627913
650

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.